Türkçü Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkçü Forum

Türkçülük, Türk Dünyası ve Güncel Konular

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son ileti gönderilen konular
Konu Yazan Gönderme Tarihi
25.08.14 5:26
25.08.14 5:18
06.02.11 16:51
03.02.11 16:13
14.10.10 9:34
02.02.10 20:10
10.02.09 2:33
10.02.09 2:27
10.02.09 1:44

Türkiye'nin onuru korunmuş (!)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Kurtuluş Yolcusu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kurtuluş Yolcusu

Erkek

Türkiye'nin onuru korunmuş (!) Vide
MesajKonu: Türkiye'nin onuru korunmuş (!)   Türkiye'nin onuru korunmuş (!) Icon_minitime03.02.09 22:50

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Davos'ta gösterdiği tepki nedeniyle Başbakan Erdoğan'ı eleştirenlere tepki gösterdi.
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Davos'ta gösterdiği tepki nedeniyle Başbakan Erdoğan'ı eleştirenlere tepki göstererek, "Ben bu monşerleri anlamakta zorluk çekiyorum. Orada Türkiye'nin onuru en iyi şekilde korunmuştur. Ayıptır arkadaşlar" dedi.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AK Parti'den Şişli Belediye Başkanı Emin Haberdar ile esnaf ziyaretlerinde bulundu. Vatandaşlardan AK Parti'ye destek sözü alan Bağış, daha sonra bir kafenin açılışını yaptı. Emin Haberdar'ın Şişli'de iyi bir başkan olacağını söyleyen Bağış, "Bugün Emin Haberdar, AK Parti'ye yıllarca ilçe başkanlığı yapmış çok değerli bir kişi. Daha sonra mahalleleri dolaşıp, seçim irtibat büroları açacağız. Şişli halkı artık şov istemiyor, hizmet istiyor. AK Parti
belediyeciliğin merkezi olan bir parti. Merkez noktası belediyecilik olan bir parti. Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde gösterdiği performans bütün Türkiye'de yankılandı. Oradan da bir AK Parti iktidarı ortaya çıktı. İnşallah Şişli'ye de hak ettiği başkanı getireceğiz. Emin Haberdar'ın Şişli'ye çok iyi bir başkan olacağından eminim. Şişli'nin sorunlarını merkezi hükümetle el ele vererek çözeceğine eminiz. Biz şova değil, hizmete talibiz" dedi.

Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bağış, Davos'ta yaşanan gerginlik nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın eleştirilmesine tepki gösterdi.
"Davos duruşu literatüre geçmiştir" diyen Bağış, Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki duruşunun şahsi değil, dünya vicdanının duruşu olduğunu söyledi. Bağış, "Bugün dünyanın neresinde olursa olsun, ister Müslüman ister Musevi olsun hiçbir insan ölmüş bebeklerin resmini gördüğünde buna tavırsız kalamaz. Bunların neticesinde kanayan yaraya merhem olma arzusuna set çekemez. Hepimizi bu savaşın bitmesini istiyoruz. Dünyanın gidişatı iyi gidişat değil. Önümüzde iki tercih var, ya savaştan yana ya da barıştan yana
olacağız. Biz Türkiye olarak, AK Parti olarak barıştan yana olduk. Sadece Filistin'de değil, Gürcistan'da da devreye girdik. İsrail ve Lübnan arasında arabulucu olduk. Hep arabuluculuktan yana oldu. Bunu siyasi ve seçim çalışması olarak görenlere şunu demek istiyorum, Biz hiç bir şey yapmayalım mı? Seçim var diye her şeye tavırsız mı kalalım? Bizden önce iktidarların yaptığı gibi mi yapalım? Halkımız bizden Türkiye istikrarını korumamızı istiyor" dedi.

CHP'li Onur Öymen'in, Erdoğan'ı eleştirmesine kızan Bağış, "Onu Öymen ilk gün çıkıp başbakanı eleştiriyor. 80 yaşındaki İsrail Cumhurbaşkanı ağzından çıktığı lafa bakmadan konuşurken, öteki yanda moderatör olması gereken kişiyi, el kol hareketi yapan kişiyi eleştirmeyeceksin, kendi Başbakanın ülkenin onurunu koruduğu için eleştireceksin. Ben bu monşerleri anlamakta zorluk çekiyorum. Orada Türkiye'nin onuru en iyi şekilde korunmuştur. Davos duruşu bizim sergilediğimiz duruşların devamıdır. 17 Aralık Zirvesi'nde Kıbrıs ile ilgili yeni bir madde geldiğinde "ben bu imzalamam" diyen lider kimse, Davos duruşunu gösteren lider de odur. 2005'te de Brüksel'de Kıbrısla ilgili bir madde gelince görüşmeyi dondurtan ve bütün liderleri bekleten Başbakan kimse, saatler dondu terimini ortaya çıkartan Başbakan kimse, Davos duruşunu gösteren lider de odur. Alkış beklemiyoruz ama bari eleştirmeyin. Olayları bir tarafa çekmeyin" dedi.

Egemen Bağış, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e de tepki göstererek, "Sayın Demirel'in eleştirilerine gelince onun yaşına hürmetim var bir şey diyemem. Ama kendisi döneminde komşuları ile ilişkiler nasıldı bugün nasıl. Kendisi zamanında kişi başına üşen milli gelir ne kadardı, şimdi ne kadar. Kendisi zamanında terör neydi bugün ne. Ülkeye hizmetleri olduğundan saygı duyarım. Ama şu 6 yılda 6 sıfırın atılması, hastanelerin birleşmesi, Türkiye'nin her bölgesinde okullara bilgisayar sınıfı açılması,
Türkiye'nin AB müzakeresine başlamış olması, bunların hepsini göz ardında bırakıp, iktidarı eleştireceksiniz. Ayıptır arkadaşlar. Türkiye'de dinamik ne yaptığını bilen bir iktidar vardır. Eleştirirsiniz ama bunları dikkate alın" şeklinde konuştu.

Türk askerinin başına çuval geçirilirken onurumuz kırılmadı değil mi?
Ya bu başbakan bu milleti salak yerine koyuyor ya en çok buna kızıyorum. Tamamen danışıklı dövüş olan o Davos macerası seçim döneminde AKP ye çok oy kazandıracak. Oyları düştü yolsuzluklarla nasıl toparlayacaklarını iyi bilirler. Nasıl olsa bu toplum saf, yer her numarayı.

Türkiye'nin onuru korunmuş (!)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası